Taneční
škola

Historie

Taneční škola a její historie od roku 1949.

Úspěchy

Všechny naše úspěchy za celou působnost naší taneční školy.

Trenéři

Přečtěte si více informací o našich trenérech.

Historie taneční školy

Manželé Květa a Zdeněk Jančovi vyučovali společenský tanec a výchovu od roku 1949. Od roku 1953 působili v Brně, kde vyučovali na mnoha místech. Taneční kurzy vyučovali také v brněnském okolí – ve Slavkově, Bučovicích, Vyškově, Kyjově, Boskovicích aj.

Od roku 1991 pracuje taneční škola manželů Jančových jako sdružení/spolek pod názvem DANZA Brno. Pedagogickou práci přebral juniorský pár – Jana a Viktor Jančovi. Škola rozšiřuje svoji nabídku – vedle klasických tanečních nabízí dětské pohybové kurzy, fitness cvičení pro aktivní lidi.

K dalším aktivitám patří organizace tanečních soutěží, včetně prestižních soutěží jako je Mistrovství České republiky a následně i Mistrovství Evropy v diskotékových formacích, Mistrovství Evropy mažoretek NBTA a společenských akcí.

Práce s mládeží spolu s hereckou praxí seniora rodu (za 25 sezón na jevištích divadel v Praze, Liberci, Opavě a Brně) přinesla dlouholetou tradici dětských pořadů, zejména karnevalů. Kombinace hereckých a pedagogických zkušeností dává taneční dětské zábavě specifický ráz oceňovaný mnoha generacemi.
tanecni-skola-danza-brno-tanecni-klub

Vedeme děti k aktivnímu způsobu života. Naše taneční škola vychovává taneční skupiny a páry bojující o nejvyšší a příčky v daných kategoriích. K práci s dětmi přistupujeme profesionálně a jako cíl si klademe vytvářet přátelské a příjemné prostředí, které vzbuzuje v dětech zájem o tanec ale i  společenský rozvoj.

Jsme vděčni našim partnerům a sponzorům. V roce 2023 nás podpořil Odbor sportu MMB Brno částkou 342.000 Kč – Vrcholový sport – 99.000 Kč, Mládečnický sport 180.000 Kč a Činnost dospělých 63.000 Kč, Odbor školství a mládeže  na Volnočasové aktivity 23.000 Kč. Podpořil nás i Jihomoravský kraj částkou 150.000 Kč  – Zabezpečení celoroční činnosti. 

Taneční škola Danza a její úspěchy

Za celou dobu existence taneční školy jsme posbírali nespočet medailí a cenných umístění. Naše soutěžní složky se každoročně zúčastňují desítek soutěží, mezi které patří i Mistrovství ČR, Evropy a světa. Naši reprezentanti na těchto soutěžích bojují o ty nejvyšší příčky.

  • Mistři světa Mixing blues
  • Mistři ČR Tango argentino
  • Mistři ČR Salsa
  • Mistři ČR Polka
  • Mistryně ČR Jazz dance
  • Finalistky a semifinalistky Mistrovství světa a Evropy v Jazz dance
  • Finále mistrovství ČR družstev juniorů – sportovní tanec
  • Semifinalisté MČR družstev dospělí – sportovní tanec
  • Mistři ČR Standardních formací
  • Finalisté Mistrovství světa Standardních formací
Přejít nahoru